Adel

Інтернет-магазин білоруської косметики

+380 978082724
Зворотній дзвінок

Пн-Пт: 09:00 - 18:00
Сб - Нд: вихідний

Adel

Інтернет-магазин якісної косметики

Кошик

Товарів ще немає

Secondary navigation

Продукція

Як працює дезодорант
Як відомо, піт людини, що виділяється на поверхню шкіри, практично не пахне. Насправді, причина неприємно запаху - продукти життєдіяльності бактерій, які з'являються в водних протоках потових залоз через деякий час після появи поту. Особливість дезодоранту в тому, що Він не перешкоджає потовиділенню, а нейтралізує запах поту, пригнічуючи діяльність бактерій за рахунок спеціальних антибактеріальних інгредієнтів.

Дезодоранти випускають декількох видів:
• Гелі
• Креми
• Аерозолі (вони ж спреї)
• Кулькові
• Тверді (вони ж стіки)
• Тальки, присипки, пудри

Якому виду дезодоранту варто віддати перевагу?

Обирайте той вид продукту, який буде зручнішим саме для вас. Хтось звик користуватися спреєм, хтось віддає перевагу більш довговічним стікам, а хтось - кульковим дезодорантом. Дезодоранти можна умовно розділити на «натуральні» - створені з природних мінералів або практично нешкідливих для зовнішнього застосування речовин, і на сучасні засоби, що мають у складі досить сильнодіючі антибактеріальні компоненти і синтезовані ароматизатори.

Класичні дезодоранти.

Принцип дії звичайних дезодорантів полягає у тому, що вони знищують бактерії, які знаходяться на поверхні шкіри і таким чином запобігають появі неприємного запаху. Відбувається це за рахунок наявності у складі дезодоранту бактериостатиків: триклозану або фарнезолу. Фарнезол діє м'якше, ніж триклозан, тому якщо ви не страждаєте від підвищеної пітливості, то можна обійтися і ним.

Парфумовані дезодоранти
На відміну від звичайних дезодорантів вони не знищують бактерії, а тільки заглушають неприємний запах поту. Такий підхід був дуже популярний у Середньовіччі, коли миття раз на рік вважалося нормою, а всі неприємні запахи глушили за допомогою парфумів. Втім, якщо ви регулярно миєтеся і мало потієте, то у прохолодну погоду можна обійтися і цим засобом. Головне - правильно оцініть ступінь власної пітливості. До речі, врахуйте, що в парфумованих дезодорантах достатню високий вміст спирту, тому краще не використовувати їх, якщо у вас дуже чутлива шкіра.

Антиперспіранти

Головна відмінність антиперспірантів від двох попередніх видів в тому, що їх дія спрямована в першу чергу не на знищення бактерій, а на придушення потовиділення. Досягається цей ефект завдяки солям алюмінію, які закупорюють пори і не дають поту виходити назовні. Це дуже надійний, хоча і не завжди безпечний спосіб боротьби з неприємним запахом. Наприклад, якщо ви збираєтеся до спортзалу або у баню, то користуватися антиперспірантом протипоказано! Інакше ви ризикуєте отримати серйозне запалення або навіть набряк в області пахв.

Дезодоранти-антиперспіранти

Популярні сьогодні дезодоранти-антиперспіранти є по суті гібридом дезодоранту, антіпереспіранту, а в деяких випадках ще й туалетної води. Як можна здогадатися з назви, вони поєднують в собі два ефекти: знищення бактерій і придушення потовиділення. При цьому вміст основних діючих речовин в них менший, ніж в чистих "видах", що робить цей засіб більш безпечним для організму. Напевно, тому більшу частину дезодорантів, представлених на косметичному ринку, становлять саме дезодоранти-антиперспіранти.

У чому різниця між антиперспирантом і дезодорантом? Дезодорант зменшує кількість бактерій на нашій шкірі, а парфумерні віддушки маскують запах поту. Антиперспірант закупорює потові залози, тим самим знижує потовиділення. Не рекомендується щодня використовувати антиперспірант. На сьогоднішній день у продажу є дезодоранти-антиперспіранти - засіб два в одному, регулює потовиділення і в той же час ароматизує шкіру.